Fotogalerie Václav Lídl

Fotogalerie Václav Lídl vznikla jako splněný sen fotografa předkládat momenty v jejich nezkreslené podobě, která však má rovněž svou poezii, a zachovat - pro současníky možná nezajímavé - okamžiky na památku, zamyšlení či poučení dalším generacím.

Podnětů pro rozhodnutí o otevření vlastní fotogalerie bylo několik. Jedním bylo vytvoření nové kolekce zvětšenin z rodinného archivu, říkající si o vystavení, dalším nedávné uzavření fotogalerie Svazu českých fotografů v Karlíně, v neposlední řadě pak široké spektrum vlastních fotografií, z nichž mnohé dosud nebyly vystaveny.

Fotogalerie umožňuje uskutečnění výstav fotografií dle vlastních dramaturgických záměrů. Chci však poskytovat výstavní prostory a služby také dalším autorům, kteří zde budou moci realizovat své výstavy fotografií.

Fotogalerie (ve virtuální podobě i Shivacentrum) by zároveň měla sloužit jako útočiště pro chvilku odpočinutí ze shonu života i být prostorem k zamyšlení - bez ohledu na to, zda budete zrovna hledat samotu nebo se chtít setkat s přáteli.Vyrobila DS Websites