Krishna Nand

Krishna Nand je indický učitel jógy, který žije a učí jógu v jednom z posvátných indických měst - Uttarakashi, které se nachází na úpatí  Himalájí. Příležitostně vede workshopy i ve světě, např. ve Švýcarsku, Nizozemsku, Francii, Izraeli a dalších zemích.

V  červnu letošního roku se na pár dní zastavil také v České republice. V úterý 10. června se uskutečnil první večerní workshop v Praze a ve čtvrtek 12. června v Karlových Varech. Užili jsme si hodiny jemné jógy s citlivým individuálním přístupem v perfektním provedení učitele,  který se dovede naladit na potřeby svých žáků, přestože se s nimi setkává poprvé. Zakončení badžany věnovanými indickým bohům a zejména Ganze, na jejímž břehu Krishna žije a je s ní propojen, nenechalo žádné srdce lhostejné.

Večer 13. června byl věnován indické mytologii a 14. června jsme měli možnost prožít celodenní workshop v Praze. Zejména na toto setkání, při němž byl během polední přestávky, kterou jsme si užili jako malý piknik, prostor na přátelské popovídání, asi nikdo z jeho účastníků nezapomene. Právě zde jsme se dohodli, že navázané kontakty jsou natolik silné, že je třeba, aby Krishna přijel příští rok znovu a mohli jsme pokračovat v prohlubování jógy a pránajámy a rozvinout započatá přátelství.

Krishna

A pro ty, kteří by nechtěli na setkání s Krishnou až do června 2015 tu máme odkaz na jeho internetové stránky.

http://anand-ganga.com  

Krishna vybudoval pro své přátele a žáky v nádherné přírodní scenerii na břehu řeky Gangy, asi 8O km od jejího pramene, krásné ubytovací zařízení s pěti dvoulůžkovými pokoji, vybavenými vlastním sociálním zřízením, a jednou společenskou místností, které je možno  navštívit v průběhu celého roku. Fotografie z nezapomenutelného pobytu si můžete prohlédnout na http://www.shivacentrum.cz/indie-16-19-1.html

netalaweb1.jpg


netala2


SIRORE


Vyrobila DS Websites